Всеукраїнський день бібліотек разом з проектом „Від читання до світання”

30 вересня Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Ф. Потушняка         спільно з ГО „Карпатська фундація”  в рамках проекту  „Генерація 2020” реалізувала перший етап проекту „Від читання до світання”. Всеукраїнський день бібліотек тут святкували людно й весело майстер-класами, квестами, акціями разом з читачами. Кошти були витрачені на оформлення фотозони, придбання матеріалів для майстер-класів та солодощів для відвідувачів бібліотеки

Розпочалося дійство із урочистої частини, коли письменники та меценати подарували бібліотеці підбірки книг.

О 13:00 презентували видання обласної бібліотеки – збірник наукових статей, есе, художніх творів, бібліографічних джерел «Закарпатська Франкіана», приурочений до 160-річчя від дня народження  Івана Франка. Видання вперше зібрало під однією обкладинкою матеріали «велета духу і праці» про Закарпаття та його впливи на культуру краю. Під час презентації, яку модерував автор ідеї проекту Олександр Гаврош, науковці та письменники – Роман Офіцинський, Василь Андрійцьо, Василь Густі, Наталія Ребрик, Сергій Федака  коротко виступили з приводу виходу книги та своєї участі в цьому проекті. Влучним доповненням презентації стали відео про Франка та сучасні відеоінтерпретації його творів.

Відтак стартували майстер-класи. Майстер прикладного мистецтва Володомир Леонов познайомив читачів бібліотеки з особливостями техніки ліпки гіпсу. Разом із відвідувачами зробили гіпсову тарілку, фігурки собачки, троянду тощо. Поруч була розташована виставка робіт із гіпсу, глини, металу ДНЗ «Ужгородський центр професійно-технічної освіти».

Пізніше відбувся майстер-клас із виготовлення ляльок із кукурудзяного листя. Крім того, Анна Фельцан продемонструвала власні живописні роботи та порадувала читачів своїми художніми творами.

Більш детальну інформацію про захід можна знайти тут: https://www.facebook.com/zak.ounb/posts/1139796926107458

Publicita pata_Eng