Глибоцькі школярі вчаться їздити на велосипедах безпечно!

У навчальних закладах смт. Глибока розпочались інтерактивні уроки з вивчення правил дорожнього руху для велосипедистів. Уроки є наступним кроком у реалізації проекту “Сталий розвиток громади”, що здійснюються за підтримки Британської ради в Україні та Карпатської фундації. Першим етапом проекту було встановлення велопарковок біля навчальних закладів для безпечного зберігання велосипедів учнями та вчителями під час уроків.

Уроки в Глибоцькому ліцеї проводили волонтери Буковинської агенції регіонального розвитку. Учні 7-9 класів не лише слухали про правила проїзду перехресть, пішохідних переходів, вимоги до обладнання велосипедів, але й переглядали відео про типові помилки велосипедистів на дорогах. Всі школярі отримали в подарунок буклети з правилами дорожнього руху та порадники для велосипедистів.

Найбільшу увагу волонтери звертали на їзду (та ходіння пішки) в темну пору доби та необхідність бути видимим на дорозі, адже саме “невидимий” пішохід чи велосипедист може легко потрапити в ДТП. Змінити ситуацію можна за допомогою невеликих світловідбиваючих смужок чи брелків-флайтерів, які відбивають світло фар та “сповіщають” водія авто про ще одного учасника дорожнього руху. Завдяки партнерам проекту, Буковинській агенції регіонального розвитку, кожен учень отримав брендований флайтер.

На думку авторки та ініціаторки проекту Олександри Чубрей (яка працює вчителем Глибоцького ліцею), велосипед є зручним транспортом для Глибокої. У містечку, де відсутній громадський транспорт, діти щодня долають кілометри дороги до школи пішки, хоча можуть робити це на велосипедах. І це буде не лише швидше, але й здоровіше!

Аналогічні уроки невдовзі відбудуться також у інших навчальних закладах Глибокої та с. Червона діброва.

http://www.bard.cv.ua/home/news/glibockiskolarivcatsaiezditinavelosipedahbezpecno