Запровадження та надання соціальних (та супутніх) послуг для внутрішньо переміщених осіб на постійній основі

Карпатський фонд за фінансової підтримки COFRA продовжує сприяти розвитку сталих соціальних послуг для внутрішньо переміщених осіб шляхом надання грантів в межах географічного регіону, що охоплює Закарпатську, Львівську, Івано-Франківську і Чернівецьку області України.

Програма здійснюється Карпатським фондом, розташованим в місті Ужгороді.

Основною метою діяльності Карпатського фонду є зміцнення місцевих громад і сприяння стабільності в регіоні шляхом підтримки локальних ініціатив на території прикордонних областей, Угорщини, Польщі, Румунії, Словаччини та України. Карпатський фонд надає фінансову і організаційну підтримку місцевим неурядовим організаціям та органам місцевого самоврядування з метою зміцнення місцевої демократії і розвитку громадянського суспільства, а також транскордонного, міжетнічного та міжсекторного співробітництва. (детальніше див. www.carpathianfoundation.org).

Основним пріоритетом Фонду є підтримка організацій, що надають прямі соціальні послуги для вразливих верств населення.

Протягом першого конкурсу проєктів даної програми, який відбувався за підтримки Fondation de France, було профінансовано 10 грантів для організацій, що надають послуги для внутрішньо переміщених осіб на постійній основі. Наразі ці проєкти знаходяться на етапі реалізації.

Метою програми є підтримка ініціатив місцевих організацій громадянського суспільства, пов’язаних із запровадженням та наданням соціальних (та супутніх) послуг для внутрішньо переміщених осіб на постійній основі.

Передбачувані результати

  • Надання соціальної та психологічної підтримки для ВПО на постійній основі;
  • Сприяння в інтеграції ВПО до приймаючих громад;
  • Інтеграція дітей ВПО до освітнього процесу;
  • Розширення можливостей ВПО, зокрема жінок, у сфері працевлаштування у приймаючих громадах;
  • Надання соціальних послуг ВПО, які належать до вразливих груп
  • населення (діти сироти та діти позбавлені батьківського піклування, люди з обмеженими можливостями, люди похилого віку тощо);
  • Посилення спроможності організацій громадянського суспільства надавати прямі послуги для ВПО.

Бюджет програми

Цей раунд програми передбачає надання трьох типів грантів:

  1. Більші гранти – для підтримки проєктів, які демонструють яскраво виражену сталість та забезпечують тривале надання соціальних послуг для ВПО (еквівалент до 25 000 євро);
  2. Гранти швидкого реагування – для підтримку проєктів, спрямованих на надання нагальних соціальних послуг для ВПО (еквівалент до 6 500 євро);
  3. Мікро гранти – для підтримки діяльності організацій, які вже надають соціальні послуги для ВПО, але стикнулися з непередбачуваною ситуацією, яка потребує негайного вирішення (брак коштів на проведення заходу, термінова потреба у певному обладнанні, необхідність залучити експерта тощо) (еквівалент до 300 євро).

Проєктні заявки для великих грантів та грантів швидкого реагування приймаються у два етапи. Перший етап з 15 серпня по 15 вересня 2022 року, другий етап у 2023 році. Заявки на мікро гранти приймаються на постійній основі з 15 серпня 2022 року по 15 березня 2023 року.

Більш детальна інформація про умови конкурсу міститься в оголошенні конкурсу – CF_COFRA_call_ukr.

CF_COFRA_call_ukr

Аплікаційна форма та бюджет для великих та грантів швидкого реагування – ApplicationForm-ukr, CF_ApplicationForm_budget_UKR.

ApplicationForm-ukr

CF_ApplicationForm_budget_UKR

Заявка для мікро гратнів – COFRA_UA_microgrants_appform.

COFRA_UA_microgrants_appform