Круглий стіл – обговорення викликів реалізації Проєкту підтримки раннього розвитку та соціалізації дітей ромської громади Закарпаття

31 серпня 2020 року в готелі Емігранд відбувся круглий стіл партнерів Проєкту та інших зацікавлених осіб. В ній взяли участь представники організацій і закладів, які надають послуги дітям ромської громади в сфері медицини, соціального захисту, культури і духовності. Учасники обговорили різноманітні проблеми та виклики, з якими доводиться стикатися в повсякденній роботі, запропонували своє бачення успішної реалізації мікро-проєктів. Серед учасників були присутні лікарі Перечинського центру первинної медико-санітарної допомоги Перечиснької міської ради, ЖГО “Веста”, Закарпатського обласного центру соціально-психологічної допомоги, пастор ромської громади, медики шкіл, інші НУО та партнери Проєкту.

Учасники обговорювали як фундаментальні (масштабні) проблеми, такі як ізоляція та відокремлення ромської громади в місті, міграція тощо; так і конкретні питання відсутності документів, низького рівня освіченості, ранні шлюби, відсутність мотивації до навчання та інші. Також присутні поділилися своїм баченням проблеми у контексті торгівлі людьми, високого рівня інфекційних захворювань у силу низьких санітарно-гігієнічних умов, вживання наркотиків, становища жінки у ромській громаді. Однозначно, велику роль у виникненні, та й вирішенні даних проблем відіграє культура та традиційний спосіб життя ромів.