Міжнародна конференція – Карпатська платформа громадянського суспільства, 13-14 червня 2019 року, м. Еґер, Угорщина

Близько 100 представників  72 організацій громадянського суспільства Карпатського регіону зустрінуться 13-14 червня 2019 в угорському місті Еґер на міжнародній конференції. Цей захід є заключною подією проекту Карпатської Платформи Громадянського Суспільства, на якій фахівці із Польщі, Угорщини, Словаччини, України та Румунії працюватимуть над створенням мережевої платформи у межах 5 країн та визначать рамки майбутньої співпраці.    

У 2018 році Карпатський фонд розпочав проект Карпатської Платформи Громадянського Суспільства, партнерами у якому виступили ЕТР Словаччина, Карпатський фонд Україна, Фундація Брама Карпат, Польща.  Метою проекту є заснування міжрегіонального хабу громадянського суспільства для посилення співпраці та ефективності сільських ОГС, що надають послуги найбільш маргіналізованим верствам, а також посилення впливу та значення громадського сектору шляхом розвитку його потенціалу та створення платформи для співпраці, обміну досвідом та кращими практиками.

Протягом 18 місяців довготривалої міжнародної співпраці схожі процеси розбудови мереж відбувалися у Північно-Східному регіоні Угорщини, Східній Словаччини, Південно-Східній Польщі та Західній Україні.  Після місцевих навчань у кожній країні було започатковано хаблети, або майданчики для співпраці, далі організації – учасниці мали можливість зустрітися на міжрегіональній конференції у жовтні 2018 року у місті Кошіце, Словаччина. У 2019 році платформа розширилася завдяки залученню та навчанню нових організацій, які отримали невеликі гранти на втілення проектів з організаційного розвитку.   

Міжнародна конференція в Еґері є важливою віхою та подією проекту. На цьому заході ОГС, які працюють у Карпатському регіоні, матимуть можливість розробити основи майбутньої співпраці, спільні проекти та обговорити аспекти забезпечення сталості платформи.

Конференцію відкриє пан Г.Е. Рене ван Гелл, Посол Королівства Нідерландів в Угорщині, із ключовими промовами виступлять пані Івета Радічева, колишній прем’єрміністр Словаччини, Маріт Е. Якобсен, заступник Голови Секретаріату Норвезької Співпраці у регіоні Баренцево та Гаральд Еґерер, Голова Карпатської конвенції Програми навколишнього середовища ООН. Далі пан Шандор Кьолеш, Президент Карпатського фонду – Угорщина, зробить коротку презентацію проекту, яка перейде у панельну дискусію лідерів та експертів чотирьох партнерських організацій, що поділяться своїм досвідом розбудови мережі.  

На робочих сесіях учасники працюватимуть у п’яти тематичних групах (бідність поколінь, соціальне включення, культура, розвиток громад та звуження громадських свобод). Протягом другого дня члени тематичних груп розроблятимуть спільні проекти та обговорюватимуть завдання, пов’язані із продовженням діяльності платформи.    

Культурна програма та знайомство із місцевими родзинками також є частиною конференції: учасники здійснять оглядову екскурсію по місту, візьмуть участь у вечері Карпатського народного танцю, що дозволить всім познайомитися ближче та побудувати ефективну співпрацю у майбутньому.