Онлайн навчання у рамках Проєкту раннього розвитку та соціалізації дітей ромської громади Закарпаття

16 вересня Карпатський фонд провів тренінг для учасників Проекту раннього розвитку та соціалізації дітей ромської громади Закарпаття. Захід було присвячено вивченню словацького досвіду реалізації мікро-проектів, спрямованих на різні аспекти раннього розвитку дітей. Словацькі колеги, Лаура Діттел, Марія Газ, Томаш Торок, описали загальну ситуацію з дітьми в ромських громадах країни, вказали на основні виклики та проблеми в даній сфері. Особливу увагу було приділено підходам до раннього розвитку дітей, які використовуються в Словаччині, зокрема грантовим програмам, спрямованим на підтримку організацій, які працюють безпосередньо в ромських громадах.

Керівник проекту «Дитинство дітям» Елеонора Ніптакова детально розповіла про практичні методи та інструменти роботи в сфері раннього розвитку дітей, а саме: діяльність дитячого центру, роботу з сім’ями на дому, дівочий клуб, організацію спеціальних заходів.

Учасники тренінгу мали можливість поспілкуватися із словацькими колегами, більш детально довідатися про нюанси практичної роботи із дітьми в ромських громадах Словаччини.