Програма підтримки раннього розвитку та соціалізації дітей ромської громади Закарпаття

Карпатський фонд розпочинає Проект, спрямований на соціальне включення ромів шляхом розробки, апробації та впровадження нових підходів раннього розвитку дітей ромської громади у Закарпатті.    В основі проекту лежить залучення кращих практик для підтримки розвитку нових та вдосконалення таких існуючих цілісних підходів покращення життя в ромських громадах, які б успішно поєднали реальні можливості, залучення зацікавлених сторін та роботу над подоланням бар’єрів між більшістю та ромською меншиною.

Ромська громада наразі є найбільш вразливою групою на Закарпатті. Це надзвичайно сильно впливає на розвиток дітей раннього віку, які страждають від відсутності забезпечення базових прав та можливостей на відповідне медичне забезпечення, житло, освіту, санітарні умови тощо.  Багато із них ростуть в умовах спадкової бідності, повної безграмотності та соціальної ізоляції.  Одночасно держава не враховує особливу ситуацію, що склалася із ромськими дітьми, та в силу певних причин не має змоги застосовувати нові підходи у роботі з цією громадою. Це призводить до того, що ромські НУО та їхні партнери є основними провідниками змін.  Цей проект має на меті підтримати зусилля всіх партнерських НУО шляхом перейняття та впровадження нових підходів, надання мікро-грантів, вивчення місцевого та іноземного досвіду та залучення експертної підтримки. Одним із ключових елементів проекту є співпраця із словацькими та угорськими партнерами, які допоможуть представити та впровадити  ці нові підходи, а також взаємодіями між грантерами для ефективної координації та забезпечення результатів при провадженні проекту. Термін виконання проекту: червень 2020 – травень 2021 із можливістю пролонгації. Бюджет проекту – 100 000 євро.

Основні заходи та діяльність проекту:

  • налагодження ефективної співпраці усіх партнерів та зацікавлених сторін включно із владою;
  • отримання знань та досвіду від іноземних партнерів (тренінги та стажувальні поїздки);
  • грантова підтримка 5 проектів попередньо відібраних НУО;
  • промоція та поширення підходів раннього розвитку дітей, а також ряд кроків для подолання стереотипів стосовно ромського населення.

Детальнішу інформацію можна знайти у відповідному розділі на сайті Фонду.