Як волонтерам Закарпаття допомагають подолати емоційне вигорання – новини від ґрантерів

Сьогодні волонтерить майже кожен другий закарпатець, проте систематично займатися волонтерством може не кожен. Волонтери віддано допомагають ВПО, дітям, а також всім, хто потребує допомоги фанатично допомагають іншим, перебувають у надзвичайній напрузі та постійному стресі. Але волонтерство один із ключових факторів, що сприяє нашій боротьбі за свободу та незалежність у цій війні. Самовідданість волонтерів ставить їх у групу ризику по емоційному вигоранню.
Щоб запобігти емоційному вигоранню волонтерів Закарпаття протягом січня та першої половини лютого цього року ми провели шість АРТ-майстерень в Ужгороді, Мукачеві та Сваляві завдяки підтримці Карпатського фонду та фінансової підтримки Фонд Солідарність, Франція у рамках проєкту “Попередження професійного вигорання волонтерів Закарпаття”.
Арт-майстерня із патріотичними мотивами відбулася для волонтерів Ужгорода 19 січня. Захід був доволі цікавим, творчим і волонтерки ділилися наприкінц позитивними враженнями та висловили подяку організаторам та тренерці.
У м. Мукачево були проведені майстер-класи «І буде весна, і буде перемога!» по виготовленню квітів, солодких букетів з гофрованого паперу, арт-майстерня по виготовленню ляльки-мотанки, а також по виготовленню весняних віночків.
У Свяляві волонтери мали змогу взяти участь у двох арт-майстернях «КРАСА рятує від СТРЕСУ!» та по декупажу (дощечок, лопаток).
Такі майстер-класи допомагають учасникам та учасницям відволіктися від поганих новин, поспілкуватися та протидіють професійному вигоранню. Всі заходи відбулися завдяки підтримці Карпатського фонду та фінансової підтримки Фонд Солідарність (Франція) у рамках проєкту “Попередження професійного вигорання волонтерів Закарпаття”.