Міжрегіональна зустріч Карпатської платформи громадянського суспільства

2 та 3 жовтня 2018 року на базі готелю Рока в місті Кошице (Словаччина) відбулася конференція в рамках проекту «Карпатська платформа громадянського суспільства». Цей проект підтримано Вишеградським фондом, Міністерством зовнішніх справ Королівства Нідерландів, Robert Bosch Stiftung, та грантом Фонду Інституту відкритого суспільства у співпраці з OSIFE Фондів відкритого суспільства.

Це була перша зустріч партнерських організацій, які беруть участь в проекті – «Карпатський фонд Україна», «Карпатський фонд Угорщина», ETP Словаччина та Фундація Брама Карпат – Польща. Кожна країна була представлена членами НУО, які були залучені до створення Платформи. Українську частину представляли К.Блажевич (НУО «Закарпаття-Донбас»), Е.Вишняк («Центр громадських ініціатив»), Р.Дармограй («Карітас Івано-Франківської УГКЦ»), І.Сабадош (НУО «Веста»), Т.Ігнатьо (ГО «Справа Кольпінга в Україні»), Л.Пантелюк (НУО «Всеукраїнський союз «Українці Донбасу та Криму»), П.Лазарчук (Молодіжний центр «Птах»), І.Ковалишин (НУО «Народна допомога Україна»), І.Трохим (НУО «Центр «Жіночі перспективи»). Список усіх організацій можна завантажити за посиланням http://www.karpatokalapitvany.hu/sites/karpatokalapitvany.hu/files/List%20of%20NGOs_Kosice_2018.pdfю

Із вітальним словом до учасників конференції звернулись Надзвичайний та повноважний посол  Королівства Нідерландів у Словаччині Г.Е. Гонк Кон ван дер Кваст, письменник та психіатр П.Гунчик. Презентацію Карпатської платформи громадянського суспільства та регіонального Хабу для соціальних інновацій здійснили Шандор Кьолеш, Президент Карпатського фонду Угорщина та Марта Ракуш, координатор Проекту.

У перший день роботи конференції відбулася панельна дискусія про специфічні проблеми в країнах учасниках платформи в контексті міжрегіональної співпраці. Зокрема, в рамках дискусії учасники обговорили результати семінарів, метою яких було визначення потенціалу, сильних сторін, проблем  та потреб регіону, громадського сектору та ключових НУО. Семінари стали основою для вироблення рішень щодо місцевих проблем та викликів, оцінювання власної діяльності, знань, сильних сторін та потенціалу. Дискусія також торкалась питань визначення стратегічних цілей для майбутнього хаблету.

Конференція продовжилась 3 жовтня презентацією Стратегії та проекту техніко-економічного обґрунтування Платформи та Хаб, яку зробив Шандор Кьолеш та Руслан Жиленко, директор Карпатського фонду Україна. Продовжилась конференція обговоренням в створених групах можливостей картографування міжрегіональної співпраці, планування майбутньої діяльності Громадянської платформи та Хабу.

Наприкінці конференції учасники прозвітували про результати групових дискусій. Були підведені підсумки та напрацьовані наступні кроки співпраці в рамках проекту. Фотозвіт конференції можна переглянути на сайті Карпатського фонду Угорщина – http://www.karpatokalapitvany.hu/tartalom/inter-region-lis-tal-lkoz-kass-n-2018-okt-ber-2-3.