Семінар для партнерів Проєкту підтримки раннього розвитку дітей ромської громади на Закарпатті

Епідемія та пов’язані з нею карантинні заходи вплинули на всі сфери нашого життя. Не став виключенням і Проєкт підтримки раннього розвитку та соціалізації дітей ромської громади Закарпаття. Ми змушені були розділити дводенний семінар, присвячений вивченню словацького та угорського досвіду реалізації подібних програм, на дві частини та провести їх в режимі онлайн.
4 вересня 2020 року своїми досягненням та кращим досвідом поділилися угорські партнери. Богларка Бата, директор Карпатського фонду в Угорщині, розповіла про ситуацію із раннім розвитком ромських дітей в країні та програмою Фонду. Вона представила її основні результати та набутий досвід, окреслила існуючі проблеми та виклики. Учасники тренінгу задавали багато запитань та отримали вичерпні відповіді щодо ініціатив угорських колег.

Концепцію дитячих будинків представила Єва Сомор, експерт із раннього розвитку та інтеграції дітей, яка наразі працює у міжнародній школі “Берлін Бранденбург” у Берліні. Вона презентувала програму боротьби із дитячою бідністю, уроки, отримані в результаті виконання програм раннього розвитку дітей як в Угорщині, так і в інших країнах. Експерти висловили свої рекомендації щодо розробки проєктів в Україні, відповіли на численні запитання учасників.

Після обіду присутні обговорювали свої думки та ідеї вже без іноземних експертів. Партнери розповіли про свої ідеї та консультувалися стосовно можливостей імплементації іноземного досвіду.

16 вересня 2020 року відбудеться друга частину тренінгу за участі словацьких експертів в режимі онлайн. Щиро дякуємо всім колегам та партнерам!