2 червня в Закарпатті у рамках програми «Дійсно разом» відбулася заключна конференція

2 червня в Закарпатті у рамках програми «Дійсно разом» відбулася заключна конференція, на якій словацькі та українські фахівці обговорювали розвиток села в Україні й ділилися досвідом розвитку сільських громад у Словаччині.


Програма тривала майже два роки і була спрямована на підтримку українських сільських громад. За цей період 8 українських сільських громад з 4-х областей України (Львівської, Закарпатської, Черкаської, Івано-Франківської) змогли не тільки реалізувати суспільно-необхідні проекти для своєї громади, а й пройти навчання в Словаччині. Результати та плани на наступні роки обговорили на заключній конференції в Ужгороді.

Говорить Руслан  ЖИЛЕНКО, директор  Карпатського  фонду  України:

Конференція відбувалася на двох мовах із синхронним перекладом, тривала цілий робочий день і містила кілька робочих секцій.
Під час секції «Труднощі на шляху розвитку сільських громад в Україні» власним досвідом ділилися Наталія Климова, (ISAR Єднання, м.Київ), Петро Лазарчук (Західноукраїнський ресурсний центр, м.Львів) та Людмила Поп’юк з Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

В панельній дискусії на тему словацьких програм допомоги для України взяли участь Янка Бурянова, Генеральний консул Словацької Республіки в м.Ужгород, Ізабела Наґіова, менеджер проектів, SAMRS (SlovakAid), Даріна Косеґьова, Департамент програм сприяння розвитку та гуманітарної допомоги, Міністерство закордонних справ Словацької Республіки.
– Ми намагаємося йти назустріч Україні, – сказала пані Янка. – Зараз основне, це передавання досвіду перетворень. Ми готові до співпраці.

На завершення конференції було презентовано три найкращі українські проекти, що були втілені в життя в рамках програми “Дійсно разом”: “Чесниківський сир” (Олег Журавінський, ЕКОМ, Чесники, Івано-Франківська область), “Оцифрування фільмів історичної спадщини села Терново (Леонід Рибар, Громадський ресурсний центр розвитку села Терново; Закарпаття) та “Питна вода” (Каграманова Наталія, Громадська організація «Джерело», Черкаська область).
Також було представлено дві кращі практики сільського розвитку Східної Словаччини: Фонд місцевої громади Свержов, як приклад залучення в село недержавних коштів європейських організацій та інших донорів і AlmaCenter – приклад захисту і відновлення народних традицій Гемера, історичної області Словаччини (виноробство, туризм та ін)
Фото-репортаж з події можна переглянути тут

Фейсбук-сторінку події і позначитися на ній, якщо ви були учасником конференції, можна тут