Міжсекторна співпраця й передача кращого досвіду розвитку сільських громад Словаччини

 

Новий конкурс грантів у рамках проекту "Дійсно разом 2.0"


Карпатський фонд Україна оголошує НОВИЙ конкурс проектів для місцевих молодіжних неурядових організацій та організацій, що працюють для молоді в чотирьох областях України (Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська та Чернівецька області).

Мета конкурсу: підтримка розвитку громадянського суспільства, якості врядування у місцевих громадах України та передача словацького досвіду. До участі в конкурсі запрошуються неурядові уорганізації, що працюють у сфері розвитку громад. Прийом заявок відбувається згідно з визначеною формою проекту та бюджету до 29 лютого 2016 року. Детальну інформацію можна знайти в оголошенні конкурсу або звернутися в офіс Карпатського фонду до координатора Наталії Белей.

Необхідна документація

Опис конкурсу

Аплікаційна форма

Бюджет

Молоді громадські лідери – наукова фантастика чи реальність?

27 січня 2016 року в Ужгороді відбудеться круглий стіл в рамках програми "Дійсно разом 2.0"

Теми для дискусії:

1. Криза лідерів та можливості залучення молодих людей

2. Волонтерство та можливості примноження ресурсів – тренди та напрямки

3. Розвиток партнерських відносин на місцевому рівні – приклади вдалих партнерських

відносин у міжсекторній співпраці

Фасилітатори:

Лаура Діттел (Laura Dittel) –директор Карпатського фонду – Словаччина з 1995 р. Лаура закінчила факультет державного управління університету ім. Шафарика в Кошице та брала участь у програмі Губерта Г. Гамфі протягом 2014-2015 рр.  Вона має 20 років досвіду управління фондом та роботи в сфері неприбуткових організацій.

Руслан Жиленко – директор Карпатського фонду – Україна.

Спілкування під час круглого столу буде супроводжуватися синхронним перекладом.

Реєстрація учаників тренінгу у рамках Проекту "Дійсно разом 2.0"

Карпатський фонд у рамках проекту "Дійсно разом 2.0" проводить реєстрацію учасників інформаційного семінару - тренінгу для представників неурядових організацій, який буде проходити 26-27 січня 2016 року у м.Ужгород. Навчання буде спрямоване на розуміння та зміцнення навичок у розробці заявок, які відповідатимуть пріоритетам Проекту та забезпечать очікувані результати грантової мікро-схеми. Зміст тренінгу стосуватиметься різних тем підготовки проекту (планування, підготовка бюджету, безпека ресурсів), управління проектами, звітності, оцінки тощо, а також практичних вправ. Кількість учасників - 20 осіб. Для участі у заході запрошуються потенційні заявники на конкурс мікро-грантів, яких просимо надсилати заявки довільної форми, що містить основну інформацію (ПІБ, організація, контактні дані) до 16 січня 2016 року на адресу координатора Проекту Наталі Белей nataliya.beley@cfoundation.org.  Детальну інформацію можна отримати у офісі фонду.

Розвиток сільських громад: українці ознайомилися із словацьким досвідом

Вже більше року в Західній Україні впроваджується в життя спільна українсько-словацька програма з підтримки українських сіл "Дійсно разом".  Нещодавно учасники проекту здійснили триденну стажувальну поїздку до Словаччини для обміну досвідом. Після року непростої роботи в українських реаліях вони мали змогу подивитися, як вирішують ті чи інші проблеми сільських громад наші найближчі сусіди.
Група для стажування формувалася з представників восьми неурядових організацій чотирьох областей України (Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Черкаської), які у квітні минулого року виграли конкурс мікро-грантів "Дійсно разом”. Всі вони вже рік поспіль (кожний у своєму селі) активно працюють над власноруч започаткованими практиками розвитку громади.

Register to read more...

Стажувальна поїздка "Дійсно разом"

Нещодавно учасники та організатори "Дійсно разом" здійснили триденну стажувальну поїздку до Словаччини - для обміну досвідом та позитивними прикладами у вирішенні широкого спектру економічних, соціальних та екологічних проблем сільських громад Словаччини.
Група для поїздки формувалася з місцевих лідерів, залучених до проекту, - представників від тих 8-ми неурядових організацій Західної України, які виграли конкурс мікро-грантів "Дійсно разом - підтримка комплексного розвитку сільських місцевостей в Україні шляхом мобілізації міжсекторної співпраці".

Словацький партнер проекту "Karpatska nadacia" в процесі цієї поїздки ознайомив українських учасників з п'ятьма надзвичайно успішними прикладами роботи сільських громад Словаччини.

Register to read more...

Презентація проекту "Оцифрування фільмів історичної спадщини села Терново"

Днями в селі Терново відбулася презентація дванадцяти художніх фільмів про життя мешканців села та його активістів.

Визначна подія сталася завдяки реалізації проекту «Оцифрування фільмів історичної спадщини села Терново», виконавцем якого є громадська організація «Громадський ресурсний центр розвитку села Терново» та який проходив у рамках програми «Дійсно разом», спрямованої на підтримку комплексного розвитку сільських місцевостей в Україні шляхом мобілізації міжсекторної співпраці та передачі словацького досвіду. Громадська організація виконує проект разом з партнерами – Тернівською сільською радою, КП «Агенція регіонального розвитку Тячівського району» та Краєзнавчим музеєм села Терново, у приміщенні якого, власне, й зібралися тернівчани, представники місцевої та районної влади, а також гості села, які мали можливість переглянути відеофрагменти оцифрованих кінострічок.

– Нам пощастило стати свідками непересічної, я б сказав, історичної події в житті Тернова, – з гордістю виступав перед присутніми Тернівський сільський голова Василь Кустрьо, – адже ми спромоглися зберегти й примножити культурну спадщину рідного села. Я щиро вдячний всім, хто брав участь у цьому проекті та допоміг його реалізувати, а саме представникам Карпатського фонду – Україна, Карпатського фонду – Словаччина та спеціалістам КП «Агенція регіонального розвитку Тячівського району».

Створені фільми про діяльність та успіхи односельчан, тернівчани отримали у спадок від колишнього голови Тернівської сільради Івана Михайловича Заяця, який у свій час захоплювався відеозйомкою. Нині захопленням Івана Михайловича перейнявся його син Іван.

З вітаннями на адресу винуватців свята виступив в.о. голови Тячівської районної ради Ігор Грабарь, який висловив впевненість, що оцифровані фільми та придбане обладнання стануть чудовою можливістю для того щоб привернути увагу інших людей до життя села та його мешканців, і побажав тернівчанам, щоб це був не останній втілений ними проект.

Від імені керівництва Тячівської райдержадміністрації виступив начальник управління економічного розвитку і торгівлі Тячівської РДА Богдан Макусій. Він, передусім, привітав мешканців села з визначною подією, побажав нових звершень та вручив подяки Тячівської РДА директору Громадської організації «Громадський ресурсний центр розвитку села Терново» Андріану Ференчуку, директору Карпатського фонду – Україна Руслану Жиленку та спеціалістам КП «Агенція регіонального розвитку Тячівського району».

Перед початком перегляду стрічок, до присутніх звернувся директор КП «Агенція регіонального розвитку Тячівського району» Леонід Рибар, який розповів про деякі деталі реалізації проекту та перспективи його подальшого використання, які залежатимуть від активності місцевої громади. Відтак, Леонід Петрович зазначив, що бюджет проекту складає 20 600 грн., з них кошти Карпатського фонду – 14 400 грн., власний внесок організації – 1 200 грн. та партнерський внесок Тернівської сільської ради – 5 000 грн.

– Оцифрування кіноплівок, придбання ноутбука, проектора, екрана та аксесуарів для проектора, друк інформаційних буклетів – продовжував Леонід Петрович, – дало змогу створити сприятливе інформаційне середовища для просування галузі охорони історичної спадщини, спрямованої на збереження історії села. Крім того, є можливість проводити різноманітні відкриті уроки для дітей, презентації тощо.

 

На свято також завітала героїня однієї з оцифрованих стрічок «Марічка» Марія Василівна Гайналій. Дояркою в місцевому колгоспі Марія Василівна працювала з 1962 до 2010 року. За цей час роботи була удостоєна багатьма званнями та нагородами. 

Словаччина допомагає розвивати українське село

Одразу в чотирьох областях України - Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській та Черкаській - вже майже рік поспіль впроваджується в життя програма з підтримки комплексного розвитку сільських місцевостей "Дійсно разом". Мета - перейняття словацького досвіду розвитку сільських громад та започаткування власних проектів на основі позитивних практик Словаччини.

В рамках програми "Дійсно разом" Карпатський фонд України у партнерстві з словацькими організаціями "Karpatska nadacia" та "Slovak Aid" підтримав кілька цікавих практичних проектів розвитку сільських місцевостей від восьми неурядових організацій по всій Західній Україні.

Register to read more...

Проект "Чесниківський сир – передумова покращення якості життя жителів громади", БО „Піклувальна рада Чесниківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів” с. Чесники Рогатинського району Івано-Франківської області

Мета проекту - підвищення рівня якості життя жителів громади села Чесники шляхом розвитку кооперації у зборі  молока і виготовлення сиру. Задля досягнення мети виконавцями поставлені наступні завдання:

І. Створення виробничих і санітарних умов для випуску молочної продукції

ІІ. Освоєння технології виробництва сиру

ІІІ. Інформаційна і маркетингова кампанія

Цільова група проекту - жителі села Чесники, які утримують корів в домашніх господарствах. Налагодження виробництва твердого сиру кооперативом Еком дасть можливість збільшити заготівлю молока від членів кооперативу, розширити кількість членів кооперативу та врегулювати ціну за здане молоко незалежно від фактору сезонності. Відповідно члени кооперативу і члени їх сімей (близько 250 жителів) збільшать свій дохід за рахунок збільшення об`єму зданого молока i створення додаткової вартості виробленого сиру. Крім того, налагодження в селі виробництво сиру приверне увагу до громади, потенційно створить передумови для розвитку зеленого туризму. 

Функцією сільської ради як партнера проекту є інформаційна підтримка реалізації проекту, просування (промоція) проекту на рівні району і області. Обслуговуючий кооператив є виробничою базою проекту, організацією, яка відповідає за всі виробничі та технологічні процеси, пов`язані зі збором та переробкою молока.

 

Проект "Енергія сонця", Громадська організація "Добродії" с.Абранка Воловецького району Закарпатської області

Мета проекту - популяризація поновлюваних джерел енергії в сільських громадах через встановлення сонячного водо нагрівного колектора у дитячому садочку гірського села Абранка. 

Проект спрямовано на мешканців села Абранка Воловецького р-ну. Кошти, які сільська рада використовує для оплати електроенергії, спожитої дитсадком, скоротяться на 60-70% в рік. Ці кошти сільрада зможе спрямувати на розвиток громади. Непрямою цільовою групою проекту є інші сільські громади та все населення Закарпаття, які зможуть познайомитися з досвідом роботи сонячної енергії та будуть наслідувати цей позитивний досвід. Парнерами проекту виступає РМЕО «ЕКОСФЕРА», яка має 15-річний досвід виконання проектів, пов’язаних з охороною довкілля,  сприянням сталому розвитку громад. У проекті буде працювати експерт від цієї організації, який буде виконувати функції менеджера із зв’язків з громадськістю, відповідатиме за проведення прес-туру, допомагатиме у закупці сонячних колекторів та водо нагрівних приладів, дитячих іграшок на сонячних батарейках. Також ЕКОСФЕРА забезпечить 10% фінансового вкладу в загальний бюджет проекту. Наступним основним партнером проекту є Абранська сільська рада, яка допомагатиме залучати сільську громаду до реалізації проекту, буде допомагати у координуванні проекту, а також забезпечить 23% власного внеску громади у загальну вартість проекту.

Проект "Старому саду - нове життя", ГО "Калиновий рай" с.Вовків Пустомитівського району Львівської області.

Мета проекту - впорядкування громадського саду в с.Вовків та облаштування в ньому зони відпочинку й дозвілля для місцевих мешканців. Проект спрямований практично на всіх жителів с.Вовків. До саду може прийти кожен мешканець села, а також і його гості. Облагороджений та впорядкований сад має стати місцем відпочинку дорослих, підлітків  і дітей, своєрідним маленьким «фруктовим» парком для місцевої громади, а одночасно і атрактивним місцем для туристів, які відвідують с. Вовків. Спільна праця (толока) по облаштуванню саду та подальше спільне проведення дозвілля зблизить людей. В перспективі місцеві діти матимуть можливість проводити свій час у безпечному місці під наглядом своїх батьків. Батьки в цей час зможуть спілкуватися між собою. Місцеві підлітки будуть мати кращу альтернативу для місця свого збору, ніж проведення часу просто на вулиці. Бесідка в саду може стати місцем для проведення навчань для дорослих, що входить до напрямків роботи місцевої громадської організації (навчання догляду за садом, органічне землеробство, бджільництво, сушка яблук з саду та ін.). Доглянуті, впорядковані дерева будуть давати кращий урожай, який використовуватимуть місцеві жителі. У рамках проекту партнерами вситупають Вовківська сільська рада, яка надає земельну ділянку та дозвіл на розміщення дитячого майданчика та альтанки для відпочинку місцевих мешканців на території старого саду, а також забезпечує транспортування та монтаж елементів дитячого майданчика; також партнером виступає Західноукраїнський ресурсний центр, який забезпечує співфінансування проекту у сумі 10000 грн. на будівництво альтанки. 

 

© 2013-2014 Карпатський фонд Україна. Розробка сайту - IIDEA studio