Презентація проекту “Оцифрування фільмів історичної спадщини села Терново”

Днями в селі Терново відбулася презентація дванадцяти художніх фільмів про життя мешканців села та його активістів.

Визначна подія сталася завдяки реалізації проекту «Оцифрування фільмів історичної спадщини села Терново», виконавцем якого є громадська організація «Громадський ресурсний центр розвитку села Терново» та який проходив у рамках програми «Дійсно разом», спрямованої на підтримку комплексного розвитку сільських місцевостей в Україні шляхом мобілізації міжсекторної співпраці та передачі словацького досвіду. Громадська організація виконує проект разом з партнерами – Тернівською сільською радою, КП «Агенція регіонального розвитку Тячівського району» та Краєзнавчим музеєм села Терново, у приміщенні якого, власне, й зібралися тернівчани, представники місцевої та районної влади, а також гості села, які мали можливість переглянути відеофрагменти оцифрованих кінострічок.

– Нам пощастило стати свідками непересічної, я б сказав, історичної події в житті Тернова, – з гордістю виступав перед присутніми Тернівський сільський голова Василь Кустрьо, – адже ми спромоглися зберегти й примножити культурну спадщину рідного села. Я щиро вдячний всім, хто брав участь у цьому проекті та допоміг його реалізувати, а саме представникам Карпатського фонду – Україна, Карпатського фонду – Словаччина та спеціалістам КП «Агенція регіонального розвитку Тячівського району».

Створені фільми про діяльність та успіхи односельчан, тернівчани отримали у спадок від колишнього голови Тернівської сільради Івана Михайловича Заяця, який у свій час захоплювався відеозйомкою. Нині захопленням Івана Михайловича перейнявся його син Іван.

З вітаннями на адресу винуватців свята виступив в.о. голови Тячівської районної ради Ігор Грабарь, який висловив впевненість, що оцифровані фільми та придбане обладнання стануть чудовою можливістю для того щоб привернути увагу інших людей до життя села та його мешканців, і побажав тернівчанам, щоб це був не останній втілений ними проект.

Від імені керівництва Тячівської райдержадміністрації виступив начальник управління економічного розвитку і торгівлі Тячівської РДА Богдан Макусій. Він, передусім, привітав мешканців села з визначною подією, побажав нових звершень та вручив подяки Тячівської РДА директору Громадської організації «Громадський ресурсний центр розвитку села Терново» Андріану Ференчуку, директору Карпатського фонду – Україна Руслану Жиленку та спеціалістам КП «Агенція регіонального розвитку Тячівського району».

Перед початком перегляду стрічок, до присутніх звернувся директор КП «Агенція регіонального розвитку Тячівського району» Леонід Рибар, який розповів про деякі деталі реалізації проекту та перспективи його подальшого використання, які залежатимуть від активності місцевої громади. Відтак, Леонід Петрович зазначив, що бюджет проекту складає 20 600 грн., з них кошти Карпатського фонду – 14 400 грн., власний внесок організації – 1 200 грн. та партнерський внесок Тернівської сільської ради – 5 000 грн.

– Оцифрування кіноплівок, придбання ноутбука, проектора, екрана та аксесуарів для проектора, друк інформаційних буклетів – продовжував Леонід Петрович, – дало змогу створити сприятливе інформаційне середовища для просування галузі охорони історичної спадщини, спрямованої на збереження історії села. Крім того, є можливість проводити різноманітні відкриті уроки для дітей, презентації тощо.

 

На свято також завітала героїня однієї з оцифрованих стрічок «Марічка» Марія Василівна Гайналій. Дояркою в місцевому колгоспі Марія Василівна працювала з 1962 до 2010 року. За цей час роботи була удостоєна багатьма званнями та нагородами.