Тренінги для школярів Косова про сортування сміття

Проект «Впровадження сортування сміття на території загальноосвітніх навчальних закладів Косова задля вирішення проблеми поводження з твердими побутовими відходами» за результатами проведеного конкурсу «Дійсно разом 3.0.» підтримано та фінансується Карпатським Фондом.

На його презентації в адміністративному корпусі Національного природного парку «Гуцульщина» були присутні представники трьох косівських загальноосвітніх шкіл (№1, №2 та гімназії), молодіжної екологічної ради, а також в.о. директора парку «Гуцульщина» Юрій Стефурак, косівський міський голова Юрій Плосконос та голова правління регіональної благодійної організації «Центр громадських ініціатив» Микола Близнюк.

Назва проекту висвітлює його головну мету. В ході його реалізації передбачається навчити школярів правильно сортувати сміття, залучити якомога більше людей до цього нескладного процесу, а також облаштувати спеціальні майданчики з контейнерами для роздільного збору сміття біля кожної з трьох косівських шкіл. Учасники зустрічі погодились на співпрацю з подальшим визначенням місця розташування сміттєвих майданчиків.

В рамках реалізації проекту проведено тематичні заняття з семикласниками косівської гімназії та учнями шкільних природоохоронних науково-дослідних відділень НПП «Гуцульщина», що діють на базі Косівських загальноосвітніх шкіл № 1 і № 2. Проведення таких природохоронних заходів та пропаганда щодо зменшення кількості сміття шляхом сортування з подальшою здачею його в пункти вторинної переробки, підготує учнів до свідомого вибору професій. В час, коли людство стоїть на порозі сміттєвого екологічного лиха, доречною стає агітація школярів правильно сортувати своє сміття.

Діти дізнались про правила сортування сміття за категоріями, ознайомились з пунктами прийому вторинної сировини у нашому місті і навчилися сортувати сміття, розподіляючи його за групами: папір, пластик, скло, метал і на те, що не можна викидати у смітник (наприклад, ртутні лампи денного світла та батарейки). Отримані знання є особливо актуальними, оскільки вже до кінця навчального року три косівські школи будуть мати свої криті майданчики з чотирма сміттєвими контейнерами для пластику, скла, металу і паперу.

Сортування сміття найближчим часом стане звичним явищем у житті всіх людей. Цей абсолютно нескладний, але надзвичайно важливий процес не займає багато часу. Для його виконання потрібне, перш за все, бажання, елементарні знання і мінімум прикладених зусиль.

Богдана Іванчук,
провідний фахівець відділу екологічної освіти НПП «Гуцульщина»,

координатор проекту